Aktualność

17
grudnia 2017

Za pomocą darmowej aplikacji na telefony komórkowe można kupować bilety metropolitalne Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Z tej usługi mogą korzystać pasażerowie poruszający się na trasach obsługiwanych przez ZKM w Gdyni, ZTM w Gdańsku oraz MZK Wejherowo. Trwa promocja na bilety jednoprzejazdowe, których koszt wynosi 1 zł. 

 

Pod koniec października ruszyła usługa zakupu biletów metropolitalnych za pomocą aplikacji mPay na smartfony. Za pomocą aplikacji można kupować jednoprzejazdowe bilety metropolitalne obowiązujące w komunikacji miejskiej organizowanej przez ZKM w Gdyni, ZTM w Gdańsku oraz MZK Wejherowo. Standardowo ich ceny są zgodne z obowiązującą taryfą, ale dzięki trwającej obecnie promocji, pasażerowie mogą liczyć na duże oszczędności i dokonywać zakupu za symboliczną złotówkę. Z tańszych przejazdów można korzystać wielokrotnie. Poza objętymi promocją biletami jednoprzejazdowymi w aplikacji dostępne są także bilety 24 i 72-godzinne komunalne oraz kolejowo-komunalne.

Aplikacja mPay to szybki sposób na kupowanie biletów komunikacji miejskiej przez telefon komórkowy. Z tego rozwiązania można korzystać także w kilkudziesięciu innych miastach na terenie całej Polski, m.in. w Łodzi, Białymstoku, Krakowie, Lublinie i Warszawie. 

 

W jaki sposób kupić bilet za złotówkę?

 

Wystarczy uruchomić mPay w komórce, a następnie wybrać Trójmiasto (MZKZG) i potrzebny bilet. W kolejnym kroku należy wybrać jedną z dostępnych metod płatności kartą, np. mPay Wallet Masterpas i potwierdzić zakup ustalonym przez siebie kodem PIN. Pasażerowie mogą też płacić za bilety środkami, którymi wcześniej zasilili swoją elektroniczną portmonetkę (np. zwykłym przelewam bankowym). Taki sposób płatności nie jest jednak objęty aktualną promocją.

 

Wszystkie zakupione bilety zostają automatycznie zapisane w aplikacji. Podczas kontroli wystarczy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

 

Aplikacja mPay jest darmowa. Regulamin promocji jest dostępny na stronie www.mpay.pl, a ze szczegółową instrukcją korzystania z aplikacji i uczestnictwa promocji można zapoznać się na stronie www.mpaybilety.pl.